TARIMAŞ
Telefon : +90 (224) 497 40 01 Telefon : 0850 450 9916 info@tarimas.com.tr

Büyükorhan Büyükbaş ve Küçükbaş Damızlık Tesisi

Dağ bölgesine ´can suyu gibi´ yatırım

- EKONOMİK TETİKLEMEYİ SAĞLAMAK İÇİN BURSA ŞEHİR MERKEZİNİN YANI SIRA DAĞ BÖLGELERİNDE DE BİRBİRİNDEN ETKİLİ YATIRIMLAR GERÇEKLEŞTİREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, HAYVANCILIĞIN GELİŞMESİ HEDEFİYLE BÜYÜKORHAN’DA HİZMETE ALDIĞI TESİSE AMERİKA’DAN LİMUSİN VE ŞAROLE IRKI 174 ADET DÜVE GETİRDİ.

Ekonomik tetiklemeyi sağlamak için Bursa şehir merkezinin yanı sıra dağ bölgelerinde de birbirinden etkili yatırımlar gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, hayvancılığın gelişmesi hedefiyle Büyükorhan’da hizmete aldığı tesise Amerika’dan limusin ve şarole ırkı 174 adet düve getirdi. Sektörde ‘üstün ırk’ olarak kabul edilen ve etçil olmalarıyla tanınan düvelerin et piyasasını dengede tutmak ve bölge üreticisini desteklemek istenildiği açıklandı söyledi.

 

Gerçekleştirilen bu yatırımların amacının özellikle et konusunda yaşanan sıkıntıya çare bulmak ve et piyasasındaki dengeyi sağlamak, üreticinin daha faza kazanıp köyden kente olan göçü engellemek  olduğu aktarıldı. Bu nedenle Amerika’dan 174 adet düve getirilip ve Büyükorhan’daki tesiste besiye aldığı vurgulandı, “Gelen bu düveler üstün ırk limusin ve şarole cinsinden olduğu . Bunlarla burada artık bir üretim merkezi oluşturulacağı belirtildi. Hedefin buradan piyasaya kaliteli et sunabilmek ve et fiyatlarının düşmesi konusunda katkı sağlayabilmek olduğu aktarıldı. Asıl amacın ise hayvancılıkla uğraşan hemşerilere destek olmak olduğu açıklandı.