TARIMAŞ
Telefon : +90 (224) 497 40 01 Telefon : 0850 450 9916 info@tarimas.com.tr

Toz Biber Üretimi

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal kalkınma projeleri kapsamında Mustafakemalpaşa’da yapımı tamamlanan ‘Ovaazatlı Biber, Sebze ve Meyve Kurutma Tesisi’, törenle hizmete açıldı.

Bursa’yı her alanda çağdaş bir geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, sulama göletleri, çiftçiye ekipman desteği, kırsal yerleşim alanlarına hizmet binaları ve ürün toplama merkezleri ile 17 ilçede başlatılan kırsal kalkınma hamlesini sağlam adımlarla sürdürüyor. Bu kapsamda, Büyükşehir Belediyesi tarafından Mustafakemalpaşa İlçesi Ovaazatlı Mahallesi’ne kazandırılan biber kurutma tesisi de törenle hizmete açıldı.

“Üretici daha çok kazanacak”

Büyükşehir Belediyesi’nin üreticiye verdiği destek işaret edilerk, “Ovaazatlı’da yapımına Özel İdare tarafından başlanan biber kurutma tesisini, yeni yasa ile Özel İdare’nin kapatılmasının ardından Büyükşehir Belediyesi olarak tamamlanıldığı. Yoğun bir çalışmayla tesisin eksiklerini giderildiği aktarıldı. Üreticilerimizin ürünlerini taze olarak kısa vadede pazarlamanın yanında artık kurutup, ambalajlayarak daha uzun vadede dünya pazarlarına sunma imkanı bulacağı. Bu bölgede biber üretimi yoğun olduğu için biber kurutma ön planda olsa da bu tesis sayesinde kurutmaya elverişli tüm ürünler kurutulacağı ve Ürünün yeni pazarlara açılmasıyla birlikte çiftçimizin daha çok kazanacağı belirtildi.  Ayrıca Ovaazatlı’ya kazandırılan bu tesisin, bölgeye değer katacağı ” aktarıldı.